Tesettür Mont Ceket Kap Pardesü

Ceket

Ceket

Bayan Ceket

Tesettür Bayan Ceket

Tesettür; İslam dünyasında genellikle kadınların kıyafetleri ile ilgili anlatımlarda kullanılan bir kavramdır. Tesettür demek kısaca ‘örtünmek’ demektir. Dini anlamda örtünmesi emredilen yerlerin örtünmesi anlamındadır. Kuran’da örtünmeyi emreden ayetler vardır. İslam dininde tesettür tarifi şöyledir;

El bilekten, ayak bilekten ve yüz hariç her tarafını örtmek gerekir. Örtü bol olmalı, vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde olmalıdır. Eskiden çarşaf giyilirmiş kadınlar altlarına ne giydikleri bile belli olmadan üzerine bir çarşaf giyip tek tip dolaşırlarmış. Pek fazla bir model, çeşit yokmuş. Ama günümüzde öyle mi? Moda o kadar geniş bir yelpazeye sahip ki her zevke, her tarza hitap eden kıyafetler çeşit çeşit modeller mevcut. Bu moda akımı tesettür giyimi de içine almış gidiyor. Öyle güzel tesettür kombineleri var ki insan tesettüre girip hepsinden giyinmek istiyor. Pantolondan tutun da bluzu, ceketi, eşarbı hepsi tek tek uyum içinde dizayn edilmiş. Pantolonlar genelde bol kesim olan etek pantolon şeklinde yapılır tesettür giyimde. Bluzlar tunik olarak, uzun, kalçaları kapatacak şekilde kullanılmaktadır.

Tesettür Ceket nasıl kullanılır?

Tesettür ceket, etek veya pantolon üzerine, spor giyinmeyi seven kapalı bayanların tercihidir. Pardesü şeklinde uzun ve bol modeller artık çok fazla tercih edilmiyor. Onun yerine etek boyu diz hizasında olan biraz daha vücuda oturan ama yine de bol modelleri olan ceket tarzı kullanmak bayanlar için hem daha şık oluyor hem de daha konforlu oluyor. Kış aylarında kalın kumaşlardan üretilmiş modeller tercih edilirken, yaz aylarında daha ince, terletmeyen kumaşlardan üretilen modeller tercih ediliyor. Yaz sıcaklarında bir tek penye bile sıkıcı gelirken tesettür giyinen bayanlar üzerine bir de ceket giymek ihtiyacı hissediyorlar. Bu sıcak havalarda ince kumaşlar, şile bezi kumaşlar ya da keten kumaşlar onların imdadına yetişiyorlar.

En Çok Sevilen Tesettür Ceket Modelleri

Genelde uzun modeller daha çok tutuluyor, diz hizasındaki modeller altına ister etek giysin, isterse pantolon giysin her yaş grubunda güzel duruyor. Genç kızlar bile oldukça spor modeller kullanarak üzerine uygun renk ve kumaşta bir de şal takarak, bir de kot pantolon modeliyle harika tasarımlar yaratıyorlar. Daha ileri yaş grupları için ise daha klasik kumaşlarla dikilmiş, daha klasik modeller de mevcuttur. Abiye kıyafetler için, düğünlerinizde veya özel gecelerinizde abiye ceketlerle kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz. Işıltılı kumaşlarla dikilip, taşlar veya pullarla süslenmiş modeller düğünleriniz için iyi bir seçenek olabilir.

İster günlük olsun, ister abiye veya özel modeller olsun her zevke göre, her yaşa göre tesettür kıyafetler bulabileceğiniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yaz ayları için cıvıl cıvıl sizi terletmeyecek modeller bulabilirsiniz. Yaz renkleri olan pembe, mor, mavi, sarı, turuncu en canlı renklerle gardırobunuzu süsleyin. En güzel modelleri siz giyin, modanın öncüsü olun ve fark yaratın.

Yazar: sahranur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir