Trençkot - SahranurModa

Tesettür Trençkot – Mont – Pardesü

Trençkot

Tesettür Trençkot Mont

Trençkot Modelleri

Su geçirmez özellikte, iç tarafı astarlı bir kumaştan oluşan, omuzdan diz kısmına kadar uzanan ve pardösü şeklinde bir elbiseye trençkot adı verilir. Eski zamanlarda çok fazla kullanılmakta olan ve son zamanlarda moda akımını değişmesi ile birlikte, kullanımı tekrar gündeme gelen bir elbise olma özelliği taşımaktadır.

Tesettürlü Bayanlar İçin Trençkot

İnançları gereği kapalı giyinmek zorunda olan tesettürlü bayanlar için, moda ile uyumlu olarak trençkot tesettür üretilmektedir. Tesettürlü bayanlar hem inançlarına göre giyinebilecekleri hem de moda ile uyumlu bir elbise olması nedeniyle bu elbiseyi çok fazla sevmektedir. Bunun dışında bu bayanların tesettür giyim içerisinde en çok tercih ettikleri elbiseler arasındadır.

Trençkot Modelleri

Bu elbiseler genelde bayanlar için tasarlanmıştır. Piyasada da trençkot bayan olarak satışa sunulmaktadır. Bu elbiselerin uzun ve kısa modellerinin yanı sıra, dar kesim, standart kesim, geniş kesim, ekstra geniş kesim, yırtmaçlı ve yırtmaçsız modelleri bulunmaktadır. Bunların dışında farklı kumaşlardan üretilmekte olan ve ipek, keten, kadife, yünlü ve pamuklu trençkot modellerini de piyasadan bulmak mümkün olmaktadır. Tabi erkekler için de bir takım modeller bulunmaktadır, ancak piyasada çok fazla tercih edilmediği için her yerde bulmak mümkün olmayabilir.

Trençkot Fiyatları

Bu tür elbiseler için farklı tarifeler uygulanabilir. Bunun üzerine elbisenin kullanıldığı kumaş fiyat üzerinde en belirleyici faktördür. Çünkü ipek bir kumaş, diğer kumaşlara, yani; keten, pamuklu, yünlü ve benzerlerine göre daha pahalı olduğu için bu kumaşlardan üretilen trençkotların fiyatı fazladır. Bunun dışındaki en önemli özellik ise bayanlar için üretilmiş elbiseler erkekler için üretilmiş olan elbiselere göre daha fazla fiyata sahiptir. Ortalama olarak  trençkot fiyatları bayanlar için 80 ile 300 lira arasındadır.

ALIŞVERİŞ

Yazar: sahranur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir